Zabiegi złuszczające


Melaspeel KH (MediDerma)


Melaspeel to jeden z najlepszych peelingów chemicznych na przebarwienia firmy MediDerma. Melaspeel jest bardzo pomocny jako przygotowanie do laserowej odnowy naskórkowej-zapobiega hiperpigmentacji.

Zastosowanie:

- melasma, fotouszkodzenia na szyi,
- dyschromia szyi i dekoltu,
- trądzik,
- pityriasis versicolor (łupież pstry),
- wyrównanie kolorytu skóry.


Działanie:

- redukuje i kontroluje aktywność łojotokową skóry,
- eliminuje zaskórniki,
- ściąga pory,
- spłycone zmarszczki,
- zredukowane przebarwienia,
- preparat przygotowuje skórę do oczyszczania manualnego.

Skład preparatu Melaspeel:
Kwas mlekowy jest alfa-hydroksykwasem (AHA) poprawiającym nawilżenie skóry. Indukuje syntezę ceramidów w naskórku, stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna, wzmocniona i sprężysta. Usuwa martwe komórki naskórka i działa przeciwzapalnie. Hamuje aktywność tyrozynazy i ma działanie wybielające.

Kwas cytrynowy jest alfa-hydroksykwasem (AHA) posiadającym właściwości rozjaśniające i antyoksydacyjne. Zapobiega procesom starzenia się skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów, kolagenu i elastyny.

Kwas kojowy ma właściwości bakteriostatyczne i fungistatyczne, które są pomocne w leczeniu trądziku i łojotokowego zapalenia skóry. Hamuje melanogenezę.

Kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem (BHA) zmniejszającym łojotok. Wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega pojawianiu się aktywnych zmian trądzikowych. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i przeciwzapalnie i złuszczająco. Stymuluje odnowę komórkową skóry.

Hydrochinon wpływa na przebarwienia powstałe na drodze przemian enzymatycznych.

 

Wskazana jest seria od 3 do 6 zabiegów w odstępach od 15 do 30 dni. Co 3-4 miesiące należy przeprowadzać 1 zabieg podtrzymujący.

Cena zabiegu twarz - 140 zł
Cena zabiegu twarz+szyja - 160 zł
Cena zabiegu twarz+szyja+dekolt - 180 zł