Aktualności


peeling_chemiczny-40b29038a37da296c5befc1b681e814c.jpg

Już teraz przygotuj skórę na przyjście zimy

Jesień to najlepszy czas na przeprowadzenie gruntownej odnowy skóry. Niektóre zabiegi powinno wykonywać się tylko o tej porze roku. Potrzebuje ona szczególnej troski: złuszczenia, nawilżenia i regeneracji. Zobacz co możesz w najbliższych tygodniach zafundować swojej skórze, aby ją dobrze przygotować na przyjście zimy.


SPOSÓB PIERWSZY:
Peelingi chemiczne to jeden z najczęściej przeprowadzanych zarówno przez dermatologów jak i kosmetologów zabiegów. Coraz bardziej skuteczniejszy, coraz bezpieczniejszy i nowocześniejszy, stosowany do leczenia wielu schorzeń i niedoskonałości skóry. Peeling chemiczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry powodującym złuszczenie części naskórka i / lub skóry właściwej.


Peelingi dzielimy na:
- Powierzchowne – działają jedynie na wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą. Zaliczamy do nich np. peeling kwasem glikolowym o stężeniu do 35 proc.
- Średniogłębokie – docierają do warstwy podnaskórkowej, czyli do miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Pobudzają fibroblasty, produkcję kolagenu i elastyny oraz wzrost czynników zwiększających nawilżenie skóry. Są to peelingi w stężeniu od 50 do 70 proc.
- Głębokie – dochodzą do skóry właściwej, złuszczają cały naskórek. Regeneracja po nich trwa około miesiąca. Używa się do tego celu fenolu lub lasera.
Piilingi chemiczne, które wykonasz w naszym salonie: więcej...


SPOSÓB DRUGI:
Mikrodermabrazja jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod mechanicznego złuszczania naskórka w dermatologii estetycznej. Zabieg ma na celu poprawę wyglądu skóry poprzez złuszczanie jej powierzchni.
Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest z użyciem materiałów ściernych, takich jak korund. Polega on na stopniowym ścieraniu naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, bez dochodzenia do splotów naczyniowych warstwy brodawkowej skóry właściwej, a więc bez wywoływania krwawienia.
Mikrodermabrazja może stanowić przygotowanie do zabiegów odmładzania laserowego skóry. Z powodzeniem stosuje się ją również w terapiach łączonych, wykorzystując różne techniki chemicznego złuszczania w połączeniu z metodami mechanicznymi i nakłuciami.
Są to:
Mikrodermabrazja + peeleng chemiczny.
Mikrodermabrazja + mezoterapia igłowa.
Mikrodermabrazja +peeling chemiczny+ mezoterapia bezigłowa.
Mikrodermabrazja + mezoterapia bezigłowa.
W wyniku łączenia tych metod uzyskuje się szybsze i lepsze efekty terapeutyczne.
W tych przypadkach mikrodermabrazja jest wykonywana zawsze jako pierwsza.
Mikrodermabrazja korundowa, którą wykonasz w naszym salonie: więcej...

SPOSÓB TRZECI:
Fotoodmładzanie to zabieg dla osób, których skóra wykazuje pierwsze oznaki starzenia się np.: rozszerzone pory, zmiany naczyniowe na twarzy, przebarwienia. Zabieg redukuje plamy barwnikowe, piegi, jest skuteczny w przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty. Światło stosowane podczas zabiegu reaktywuje tkanki skóry, skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, stymuluje aktywność komórkową. Dzięki temu zmarszczki ulegają wygładzeniu, wyraźnie zmniejszają się rozszerzone pory. Po zabiegu fotoodmładzania skóra staje się gładka i naprężona. Zabieg fotoodmładzania może być stosowany w każdym wieku, również u osób młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego starzenia się skóry. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga przygotowań. Nie mogą korzystać z fotoodmładzania osoby z opaloną skórą i przyjmujące leki zwiększające wrażliwość skóry na światło.
Fotoodmładzanie, które wykonasz w naszym salonie: więcej...