Aktualności


kwas_beastudio-4bfcf023acdf673c455cd3eee79081ff.jpg

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe to termin, który odnosi się do pionowych fałdów skóry, które są zlokalizowane z każdej strony kącików ust i biegną aż do linii nosa. Z reguły lekkie wgłębienie i widoczna linia pionowa powstają około 25 roku życia i wraz z upływem lat znacznie się pogłębiają. Czy można powstrzymać ten proces?


Wraz z wiekiem, pod wpływem procesów starzenia oraz działania sił grawitacji, owal twarzy opada i podkreśla widoczność bruzdy nosowo-wargowej. Niekiedy bruzda ta sprawia, że wyglądamy starzej niż wskazuje nasz rzeczywisty wiek biologiczny. Niestety, może być tak, że zmiany te dodadzą nam około 10 lat. Przez bruzdę nosowo-wargową unikamy uśmiechania się, gdyż wtedy fałda bardziej się pogłębia i jest jeszcze bardziej widoczna.

Za pomocą zabiegów chirurgii plastycznej, tj. liftingu twarzy, można zwalczyć skutki działania sił grawitacji i starzenia. Lifting koryguje owal twarzy i wygładza skórę.
Znacznie łatwiejszy sposób, to ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym. Wstrzyknięty w skórę kwas hialuronowy pozostaje tam przez okres ok. jednego roku. Do tego czasu możemy zapomnieć o bruzdach i zmarszczkach na twarzy. Zabieg nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ kwas hialuronowy nie jest skórze obcy. Jest on uważany za substancję biologiczną, ponieważ jest obecny w naszej skórze. Wstrzyknięty w skórę kwas hialuronowy zostaje wchłonięty przez organizm i dlatego po jakimś czasie należy ponownie powtórzyć zabieg.

Wraz z upływem lat znacznie spada jego ilość. Z tego względu osoby starsze zdecydowanie bardziej potrzebują tego cennego składnika. Ponadto ma on zdolność do absorbowania wody i pomaga skórze zachować gładkość i jędrność.

Spójrz w lustro i skup się na okolicy skóry, w której pojawiają się te bruzdy. Czy są one głębokie? Przyłóż palce po obu stronach policzków i odciągnij skórę lekko w górę. Prawdopodobnie od razu zauważysz, że wyglądasz znacznie młodziej, gdy bruzdy nie są widoczne.

Zabieg przebiega po miejscowym zastosowaniu kremu znieczulającego. Polega on na iniekcji kwasu hialuronowego w obrębie bruzd. Z reguły czas jego trwania wynosi około 10 minut. W efekcie zabiegu skóra staje się znacznie gładsza i mocniejsza. Jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd.
więcej...